Mai mult decât imobiliare!
 
Mareste fontul | Trimite pe yahoo messenger | Trimite pagina unui prieten | Printeaza pagina

Seceta de bani mută Pipera în zona low cost

Publicat: 23 dec 2009 | Sursa: Evenimentul Zilei | Numar afişări: 791

După ce vânzările au stagnat peste şase luni anul acesta, proprietarii încep să vândă la 30% din preţurile practicate în 2007.Seceta de cumpărători din Pipera îi forţează pe proprietarii care vor neapărat să vândă să taie drastic din preţuri.

sursa:evz.ro
Cei care au bani pentru o astfel de investiţie ar putea profita de ocazie.

După mai bine de şase luni în care tranzacţiile puteau fi numărate pe degete, nordul Capitalei a devenit interesant pentru vânătorii de „chilipiruri".

„O persoană cu un teren de 1.000 mp, pe care în 2007 putea să ceară 700-800 de euro/mp sau chiar mai mult, azi poate să primească 300 de euro/mp. Depinde ce decide, să vândă la acest preţ sau să mai aştepte", spune Mădălina Manoilă, de la Re/max Magnum.

Nici vilele nu au mai mult succes, deşi preţurile sunt în jurul a 150.000 de euro, cu 200 mp construiţi plus curte.


 

Delicious Digg Twitter Facebook
Voteaza articolul:
| Aprecierea vizitatorilor:
Daca ti-a placut acest articol,
  introdu mai jos adresa ta de email pentru a primi automat ultimele articole aparute

Numele tau:*  
Email-ul tau:*  
Sau alege formatul RSS
pentru a primi instant noutatile
Comentarii (2)
#2. viorel | 23.12.2009 | 22:35
3 (0/3)   
pt madalina; jura-te ca ai client la banii astia, si-ti vand eu cu 200€/mp....sau esti
mos craciun? ce caterinca de articol !!!puuaaahahahah
#1. JocK | 23.12.2009 | 16:08
1 (1/2)   
800 euro/mp este probabil o gluma proasta. Sa va fie rusine!
Adauga comentariu
Nume:*
Email:
Comentariu:*
 Doresc sa fiu informat pe e-mail de aparitia unui nou comentariu la aceasta stire
NOTA: Va rugam sa folositi un limbaj decent in comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul media.imopedia.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Ai un comunicat de presă de publicat?

 
RSS
Primeste stirile pe e-mail

VIDEO                       vezi sectiunea video »
ESTE MOMENTUL SA INVESTITI: ...
Get Adobe Flash Player to be able to see this content
13293-60442658-2.jpg
Este momentul sa investiti: terenuri scoase la vanzare la preturi mici
13154-Sibiu.FLV
Construcţii pe banii Uniunii Europene
13147-60440169-2.jpg
Se construiesc hypermarketuri si malluri, semn ca investitiile merg bine
12690-Neptun-Olimp.FLV
Cât costă cazarea, mâncarea şi distracţia în Neptun
12567-60435850-2.jpg
Romanii, ademeniti sa cumpere case prin creditul cu buletinul
12468-Constanta.FLV
Constanta: Cazare in apartamente de doua camere de la 60 lei/noapte
12472-Eforie_Nord.FLV
Eforie Nord
12340-KidiCoaf.FLV
Afaceri imobiliare si nu numai
12316-Output.jpg
Harta locuintelor din Bucuresti/ Ilfov
12251-Sischin.FLV
Este un moment bun să-ţi cumperi prima casă

Cristian Popescu Ialomita

Blog IMOPEDIA
Dragos Dragoteanu
30 August 2010
Ce poate fi mai frumos pentru o banca in afara de prestigiu? Dar pentru un dezvoltator imobiliar? Acelasi lucru: ...
Maria Seder Neda
02 Septembrie 2010
În prima săptămână de toamnă am fost bombardaţi cu informaţii, previziuni (multe sumbre) şi lansări de ...
RUN
19 August 2010
Clisee, ticuri verbale, etichete si hiperbole. Le folosim peste tot: acasa, la birou, in articole scrise,  cand ...
Valentin Ionescu
17 August 2010
Salutare stimati colegi si cititori! Cu scuzele de rigoare, am rarit putin ritmul nu din cauza caldurii ci pur si ...
Adrian Crivii
17 August 2010
Goana disperată după bani a Ministerului de Finanţe va avea, în mod sigur, efecte perverse de proporţii şi nu va ...
Daniel Dobre
29 August 2010
Intentionam ca in acest week-end sa schimb postul, insa nu subiectul urmator il aveam in minte. Totul a pornit de la un ...
TOPURI IMOPEDIA.ro
Cele mai noi comentarii

Primul ghid imobiliar autentic! Sfaturi pentru realizarea unei tranzactii imobiliare, termeni imobiliari, financiari, precum si descrieri detaliate ale zonelor,doar la ghid.imopedia.ro

Maria SEDER NEDA
Victor GRIGORE
Blog RUN

Cele mai noi si importante stiri din segmentul imobiliar iti sunt redate intr-un format inedit, menite a te tine la curent cu tot ceea ce inseamna noutati si ultimele tendinte in domeniul imobiliar, doar la media.imopedia.ro

Comunicate de presă
Evenimente imobiliare
Ştiri imobiliare